KONIEC WYZWANIA – ANTY-PROKRASTYNACJA – WNIOSKI

prokrastynacja

KONIEC WYZWANIA – ANTY-PROKRASTYNACJA – WNIOSKI

 

biuro

 

Witajcie serdecznie! Troszkę się to przedłużyło jednak już dzielę się z Wami wszystkim co przytrafiło mi się podczas tego wyzwania, i co o nim myślę.
Opis wyzwania znajdziecie tutaj –> PROKRASTYNACJA.

 

Wnioski po wyzwaniu.

 

SATYSFAKCJA – Sądzę że to jest najważniejsza rzecz jaka mi towarzyszyła podczas tego wyzwania. Wiecie jakie świetne uczucie jest jak wypiszecie sobie te 3 bądź więcej rzeczy, potem działacie i tylko odkreślacie, gotowe, gotowe, GOTOWE! Po jakimś czasie spoglądacie sobie na to wszystko. Na przykład podsumowanie tygodnia, i widzicie ile udało Wam się zrobić. To serio daje kopa 🙂 Żałuje że nie zawsze się udaje – to też zaznaczam. Porażki motywują, nie dołują, w końcu chcemy być lepsi, co nie?

 

ORGANIZACJA – Jak będziecie się trzymać sztywno, tak jak powinniście podczas tego wyzwania. Uda się Wam zrobić wszystko co sobie zaplanujecie  na początku dnia. Wiem że to czasami może być nawet 4 czy 5 rano jak wstajecie, ale zróbcie to, opłaci się.

 

NAWYK – Podobno aby wykształcić w sobie nawyk potrzeba 21/24 dni. Wyzwanie trwa miesiąc. Myślisz o tym samym co ja? No właśnie 🙂 Na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z mocy nawyków, dobrze wiesz jak ciężko je wyprawować, i jak ciężko się ich pozbyć. Tak więc, do dzieła 🙂

 

ZROBISZ WIĘCEJ – Choćby Ci nie wychodziło, i będziesz robił tylko 1 rzecz z listy 3 które sobie napiszesz. To pomyśl tak, zawsze jesteś tą jedną rzecz do przodu. Gdyby nie to może nadal byś jej nie zrobił.

PS: Właśnie w tle leci mowa motywacyjna i padły takie słowa na temat prokrastynacji. Prokrastynacja nie ma nic wspólnego z ciężką pracą, jest to forma uwolnienia stresu, coś jak przerwa na papierosa, tylko jak długo chcesz mieć tą przerwę? Jak długo chcesz w tym trwać? Pomyśl o tym. Tymczasem wracamy do wniosków.

 

motywacja

 SKUPIENIE – W końcu zająłem się tym czym chciałem, co wcześniej z niewiadomych powodów odpuszczałem. Wiecie jakie to denerwujące? Wiecie co chcecie zrobić, ale tego nie robicie. Nie wiem czy również tak mieliście, jednak czasami takie coś się zdarza. Zdecydowanie nie jest to pomocne.

 

      MOTYWACJA – Każdy kolejny udany dzień, każde kolejne zaliczone zadanie motywuje do dalszej walki. Serio, możecie mi wierzyć na słowo, a jeżeli nie to.. Przekonajcie się sami.

 

Czy warto podjąć to wyzwanie?

Jak niemal każde wyzwanie, jest to takie które warto podjąć i na pewno rozwinie nas ono, i pomoże z organizacją. Ja jestem z niego bardzo zadowolony i teraz dalej je kontynuuje, a Ty co zamierzasz?

PPS: Wiesz kto był największym prokrastynatorem w historii? No zgaduj… Leonardo Da Vinci. Pomyślisz sobie.. Jak to? Przecież to niemożliwe, on tylko osiągnął, on tyle zrobił. Tak. Wiesz na czym polegała jego prokrastynacja? Tak jak my przestajemy coś robić i zaglądamy w telefon czy siadamy przed telewizorem. On zajmował się kolejną nową rzeczą która go interesowała, więc tak, prokrastynował bo przestawał robić jedną rzecz, jednak na rzecz czegoś równie pożytecznego. I.. Dobrze wiemy co mu to przyniosło i kim się stał. 🙂

 

sztuka

Zostaw komentarz :)