ROZPOCZYNAMY WYZWANIE – ANTY-PROKRASTYNACJA – 30 DNI!

odkładanie

Witajcie!

To co, jesteście gotowi na wyzwanie przeciwko prokrastynacji? Ja osobiście mam z tym mały problem dlatego stwierdziłem że wspólnie może pójdzie nam lepiej! 😀 Tak więc na dole postu będzie link do grupy na FB, do której gorąco zapraszam 🙂 A teraz przyjedźmy do treści na zachętę! 😀 

Jednym z głównych wyzwań w naszym życiu jest angażowanie się w działania, które powodują, że czujemy się niespokojni, nieodpowiedni, niepewni, niekompetentni, samotni, beznadziejni, lękliwi, źli, winni, przygnębieni, wściekli lub znudzeni. Jeśli nie ma bezpośrednich skutków społecznych, fizycznych lub finansowych, większość z nas preferuje krótkoterminową gratyfikację kosztem długotrwałej realizacji. To jest zrozumiałe, bo jako ludzie nastawieni jesteśmy na szybką przyjemność, i każdy z nas tego pragnie, jednak dobrze wiemy, że taka droga nas nigdzie nie zaprowadzi. Aby uniknąć nieprzyjemnych uczuć, odkładamy korzystne działania na czas nieokreślony i rozwijamy wobec nich awersję. Daje to subtelną, ale przekonującą postawę, która sugeruje, że życie nie jest warte walki.
To jest odwlekanie inaczej prokrastynacja – dobrowolne opóźnienie zamierzonego zadania, powód, dla którego sny są pchane cicho przez nasz przyszły horyzont, dopóki nie jest za późno, by je odzyskać. Chociaż zamierzamy coś zrobić, na przykład zakończyć ten projekt artystyczny lub biznesplan, wybrać się na bieg, lub ukochać kogoś bliskiego – i mamy teraz czas, aby to zrobić – wciąż kończymy bez celu przeglądając kanały informacyjne, dzieląc się memami i popadając w przynętę innych nieistotnych rozrywek.

 

Wiemy, że nasza przyszła jaźń pogardzi takim zachowaniem. Wiemy, że stracimy satysfakcję z naszych zaplanowanych zadań i wiemy, że nasz obraz, samego siebie zrobi olbrzymi cios w naszą stronę. Czujemy coś odwrotnego od uczucia pożyteczności i mocy, ale nadal zbaczamy z pożytecznych działań, ponieważ odczuwamy tak głębokie zaniepokojenie dyskomfortem, jakim jest naprawdę zagłębianie się i podjęcie działania.
Koszty zwlekania są znaczne. Kunktatorstwo, w swej istocie, jest odroczeniem samego życia. Kiedy odwlekasz, opóźniasz swój rozwój i spostrzeżenia które są integralną częścią samorealizacji i radzenia sobie z walkami w przyszłości. Tęsknisz za możliwością angażowania się w świat w konstruktywny sposób, gdy jest on stracony, nigdy nie powróci. Nic nie może zastąpić terminowej realizacji swoich intencji.

 

Zaczynamy od jutra! (04.07.2018) Zapraszam do grupy i wspólnego dzielenia się doświadczeniami! Jazda! Jeżeli późno zobaczyłeś ten post, tak czy siak, zapraszamy, nic straconego 🙂

 

GRUPA FB!

 

 

 

 

 

 

*Źródło – High Existence – Guidebook

Zostaw komentarz :)