Recenzja aplikacji wspomagającej rozwój – COACH.ME

Recenzja aplikacji wspomagającej rozwój – COACH.ME

coache.me

Aplikację.. Temat rzeka. Każdy z nas zainstalowane ma ich na swoim urządzeniu mobilnym kilka / naście lub i dziesiąt. Ja zaliczam się raczej do tej pierwszej grupy, bo dość często robię selekcje czego używam, czego nie używam i systematycznie czyszczę pamięć telefonu, ale do rzeczy.. Czym jest Coach.me?

Co „mówi” aplikacja sama o sobie? Coach.me jest trenerem, który idzie wszędzie z Tobą, pomagając osiągnąć jakikolwiek cel, stworzyć zwyczaj lub zbudować wiedzę fachową. I jest to zgodne z prawdą – jednak tylko pod jednym warunkiem, jeżeli sami chcemy coś osiągnąć lub zmienić. W innym wypadku ta aplikacja zwyczajnie nie zadziała. 

Zacznę od tego jak wygląda interfejs, żebyście wiedzieli o czym mówię. Różni się on delikatnie między urządzeniami mobilnymi a komputerem. 

 

coache.me
Interfejs na komputerze.
coache.me
Interfejs na urządzeniu mobilnym.

Tak jak widzicie, różnic nie ma zbyt wielu, a cała aplikacja jest w języku angielskim – więc dla tych którzy mają problem z tym językiem, jest to kolejna motywacja do tego żeby sobie ten język podszkolić.

To co widzimy wyżej to nasz Dashboard Coach.me – taki ekran główny, to tutaj widać nasze cele które osiągamy bądź chcemy osiągnąć. Aplikacja sama zlicza nam, ile razy łącznie i ile razy bez dnia przerwy udało nam się osiągnąć zamierzoną rzecz.

Moje aktualne cele:  

The Habit Of Waking Up On Time – W momencie kiedy pierwszy raz zalogowałem się do aplikacji, i dodawałem swój pierwszy challenge, było to właśnie to. Wstawanie na czas. Masz budzik na 6:00 – wstajesz o 6:00. Nie ma przekładania budzika, drzemek i innych wymówek. W ciągu całego wyzwania jesteś przez 21 dni prowadzony przy pomocy instrukcji które pomogą Ci ten nawyk osiągnąć. Dodatkową świetną opcją jest – możliwość zadawania pytań i otrzymywanie odpowiedzi od całego community tej aplikacji. Jak zobaczycie poniżej, ja sam na takie pytanie odpowiedziałem i 5 osób stwierdziło że moja odpowiedź była pomocna. Aktualnie przez brak czasu (tak wiem, bzdura) nie siedzę tam, tyle ile bym chciał, ale warto, zobaczycie sami jak to cieszy. 

coache.me

Ludzie mają na prawdę świetne pomysły! I jeżeli jesteście zaangażowani by osiągnąc jakiś cel, wyrobić sobie jakiś nawyk – z tą pomocą na pewno Wam się uda!

Go To Gym – To aktualnie taki dodatek, bo na siłownię chodzę już o dawna, ale stwierdziłem że będę sobie to dodatkowo monitorował na Coach.me.

Random Act Of Kindness – GENIALNA RZECZ. Każdego dnia z przyjemnością zaznaczam że tak! – wypełniłem to. Życzenie komuś „miłego dnia”, powiedzenie obcej osobie czegoś miłego, pomoc w czymś. Życzę temu światu aby każdy z nas miał ten challenge wypełniony każdego dnia 🙂

Motivational Quotes – Codzienna dawka motywacji – wszystko co musimy zrobić to — > No w sumie nic, możemy po prostu klikać, zrobione, zrobione. Albo każdego dnia, czytając nowy cytat – zatrzymać się, zastanowić się, poddać refleksji – i walczyć o swoje dalej! 

Poniżej (czego już nie widać na zdjęciu) mam jeszcze 2 challenge w Coach.me o nie jedzeniu słodkiego i nie obgryzaniu paznokci. I tak jak z paznokciami idzie mi świetnie, bo już ponad 50 dni! Tak ze słodkim było kilka przerw – aczkolwiek nie jest to mus, bo nie mam z tym problemu, chciałem się po prostu sprawdzić. 

 

Sam zostań „coachem”! 

 

Celów, nawyków, wyzwań – jest mnóstwo! Ja sam ciągle je odkrywam – fakt niektóre są płatne, ale na tych bezpłatnych, przy pomocy użytkowników można wiele osiągnąć i najlepiej od tego zacząć. Nie będę Wam tutaj wszystkich przedstawiał bo to jedna z największych frajd – odkrywanie kolejnych rzeczy. 

Co więcej – takie moduły możecie tworzyć sami! I dzielić się nimi z innymi użytkownikami. Ja sam jestem w trakcie tworzenia takiego modułu dotyczącego „nie przeklinania”. Poniżej foto! Jak wpiszecie „swearing” w wyszukiwarkę, to pokażę się wam, to z różowym tłem. 

coache.me
Mój moduł – ten różowy – w trakcie tworzenia.

A niżej możecie zobaczyć jak to wygląda gdy klikniecie w niego. Już niedługo pojawią się tam instrukcję, jak zmniejszyć, bądź nawet zniwelować przeklinanie.

coache.me
Mój moduł.

Jak widzicie opcji jest mnóstwo, wystarczy tylko chcieć. Community Coach.me jest świetne – wszyscy sobie pomagają, odpisują i komentują. Ale zaraz o czym ja mówię? Komentują? Tak! Macie zakładkę „Activity” i tam znajdują się wszystkie aktywności ludzi których fallow’ujecie. Klikając poszczególne cele możecie także motywować ludzi których nie fallow’ujecie, także jak ktoś jest takim pozytywnym duchem jak ja, może rozdawać tak zwane „propsy” jak szalony!

Poniżej możecie zobaczyć jak to wygląda – tak się złożyło że jest to wymiana komentowo-propsowa z koleżanką Kasią, która sama również prowadzi blog – Joy of Change.

coache.me

coache.me

Tak więc, jak widzicie – jeżeli nie wspiera nas nikt kogo znamy – będą nas wspierać nawet obcy ludzie – i to jest w tym wszystkim niesamowite!

Dla osób które potrzebują totalnego prowadzenia – jest możliwość wykupienie coacha w dziedzinie która nas interesuje, jak zapewnia sama aplikacja jest ich ponad 700! Tak więc na pewno znajdziecie kogoś dla siebie. Jeżeli jesteście gotowy widać pieniądze – może warto spróbować? Dajcie znać, jeżeli będziecie korzystali, chętnie wysłucham Waszych opinii! 

coache.me

Dla tych z Was którym aplikacja się spodoba bardzo, jednak nadal ciężko będzie się po niej poruszać – piszcie do mnie poprzez stronę internetową bądź Fanpage na Facebook’u. Z przyjemnością Wam pomogę. Pytania możecie zadawać także w komentarzach! Aaa i ogłaszam mały konkurs – osoba która pierwsza nie tyle założy konto, tylko skomentuje którąś z moich aktywności pisząc – „Hej Wojtas! Świetnie! Podoba mi się Twój blog!” dostanie ode mnie małą niespodziankę! Także czekam! 

Zostaw komentarz :)