10 WYBORÓW KTÓRYCH BĘDZIESZ ŻAŁOWAŁ ZA 10 LAT.

10 wyborów

10 wyborów których będziesz żałował za 10 lat.

Wyborów w życiu jest mnóstwo..  Każdego dnia podejmujemy decyzję, jedne mniej ważne inne bardziej. Każda ma lub będzie mieć wpływ na nasze życie, prędzej czy później. Są jednak takie wybory których możemy żałować po pewnym czasie już do końca życia, przyjrzyjmy się im bliżej. Zapraszam do lektury!

Na początek jednak zapraszam Cię na mój Instagram po więcej inspiracji,a teraz do lektury!

 

„The decisions you make are a choice of values that reflect your life in every way.”
„Decyzje, które podejmujesz, są wyborem wartości, które odzwierciedlają twoje życie pod każdym względem.” 

Oto dziesięć wyborów, które ostatecznie prowadzą do tego że żałujemy ich:

     1.Noszenie maski, aby zaimponować innym. – Jeżeli twarz którą pokazujesz światu zawsze będzie maską, pewnego dnia okaże się że pod nią nie ma nic. Ponieważ, gdy poświęcasz zbyt wiele czasu, koncentrując się na tym jak jesteś postrzegany przez wszystkich lub kim wszyscy inni chcą, abyś był, zapominasz o tym, kim naprawdę jesteś. Nie bój się więc sądów innych; Wiesz w swoim sercu, kim jesteś i co jest dla Ciebie prawdziwe. Nie musisz być doskonały, aby zaimponować i inspirować ludzi. Niech będą zainspirowani i pod wrażeniem, jak radzisz sobie z niedoskonałościami. Poza tymi wszystkimi argumentami, udawanie jest męczące. Twój organizm, umysł i duch cierpi na tym, ponieważ nie może być sobą, nie może pokazać Twojego prawdziwego oblicza. I tak jak wyżej było napisane, zatracasz samego siebie w tym wszystkim, nie warto, bez względu na jakiekolwiek pobudki, zawsze bądź sobą. 

 

 

maska
Designed by Freepik

2. Pozwolenie aby ktoś inny stworzył za Ciebie Twoje marzenia. – Największym wyzwaniem w życiu jest odkrywanie, kim jesteś; Drugim największy wyzwaniem jest bycie zadowolonym z tego, co znalazłeś. Duża część tego zależy od Ciebie, czy pozostaniesz wierny własnym celom i marzeniom. Czy masz ludzi, którzy się z Tobą nie zgadzają? Jeżeli tak, to dobrze. Oznacza to, że stoisz na ziemi i idziesz własną drogą. Czasem robimy rzeczy, które inni uważają za szalone, ale kiedy będziesz się z podnieceniem tracił czas, na te rzeczy to wtedy będziesz wiedzieć, że postępujesz słusznie, idziesz swoją własną drogą. Tylko Ty i nikt więcej może decydować o Twoich marzeniach i pragnieniach. Jeżeli ktoś wyznaczy Ci cel. Nie będziesz chciał go osiągnąć, tak prawdziwie, prosto z serca, nie osiągniesz go, bo to nie Twój cel.

 

marzenia

 

3. Utrzymywanie negatywnych znajomości. – Nie pozwól komuś, kto ma złe nastawienie aby przekazał je Tobie. Nie pozwól im do Ciebie trafić. Nie mogą pociągać za spust, jeżeli nie dasz im broni. Kiedy przypomnisz sobie, że wybór towarzystwa negatywnych ludzi jest wyborem, a nie obowiązkiem, uwolnisz się od negatywnych ludzi i wybierzesz towarzystwo współczucia zamiast gniewu, hojności zamiast chciwości i cierpliwości zamiast lęków. Pamiętaj! Nie bądź zbyt radykalny w swoich wyborach. Nie każdy kto przekazuje Ci negatywne informacje, chcę Ci zaszkodzić, czasami po prostu pokazuję Ci inny punkt widzenia. Musisz umieć odróżnić, ludzi z innymi poglądami i sposobem myślenia od tych wiecznie negatywnie nastawionych, dostrzegających tylko ciemną stronę. Więcej o tym w moim poprzednim poście – Nastawienie.

 

nastawienie
Designed by Freepik

4. Bycie samolubnym i egoistycznym. – Najlepszym nagrobkiem jest życie pełne miłosnych czynów i dobrego charakteru. Ci, których zainspirowałeś i podzieliłeś się z nimi Twoją miłością, będą pamiętać, jak dzięki Tobie się czuli, długo po tym jak Twój czas na ziemi minie. Więc wyryj swoje imię na sercach, a nie w kamieniu. To, co zrobiłeś dla siebie samego umiera z tobą; Co zrobiłeś dla innych i świata pozostaje. Pamiętaj jednak o tym aby pamiętać o własnym dobru. Ponieważ to ono powinno być fundamentem Twego systemu wartości, co oznacza że tworzysz życie według własnych kryteriów oraz dla własnej przyjemności. Wszystko inne jest dla Ciebie szkodliwe. Może to brzmieć jak zaprzeczenie tego co napisałem wyżej, jednak nim nie jest. Jeżeli robisz coś dla siebie, egoistycznie, ale dzięki temu pomagasz innym, to czy jest to nadal ten zły negatywny egoizm? Gdy wpłacasz pieniądze na fundację charytatywną, ponieważ to przynosi Tobie szczęście, i w pierwszej kolejności to się dla Ciebie liczy, to czy ta pomoc będzie zła? Ponieważ patrzyłeś przez pryzmat swojego szczęścia? Nie. Dlatego bądźmy egoistami, tylko w pozytywnej formie.

 

egoizm

5. Unikanie zmian i rozwoju. – Jeśli chcesz poznać Twoje przeszłe spojrzenie na obecne warunki. Jeśli chcesz poznać przyszłe spojrzenie na swoje obecne działania. Musisz odejść od starego, aby przejść na nowe; Stara droga zniknęła, nigdy nie wróci. Jeśli teraz to potwierdzisz i podejmiesz działania, znajdziesz przepis na trwały sukces. Nie urodziłeś się po to aby pić drinki na plaży i oglądać tv. Urodziłeś się po to aby rozwijać się. Zmieniać na lepsze i podejmować działania które sprawią że staniesz się lepszą wersją siebie. Nie zmarnuj tego.

 

zmiana

 

Pierwsza 5 za nami.. Lecimy dalej!

 

6. Poddawanie się, gdy robi się ciężko – Nie ma żadnych porażek, są tylko wyniki. Nawet jeżeli wszystko nie idzie zgodnie z planem nie martw się i nie poddawaj. Dowiedz się, co możesz zrobić i kontynuuj. Ten, kto kontynuuje krok po kroku, w końcu zwycięży. Ponieważ bitwa jest zawsze wygrana daleko i na długo przed końcowym zwycięstwem. Jest to proces, który występuje przy małych krokach, decyzjach i działaniach, które stopniowo się rozwijają i prowadzą do chwalebnej chwały triumfu. Nie jest ważne to czy się podniesiesz po porażce, ale to czy pójdziesz dalej. Mimo potu,bólu i łez, zaciśnij pięści, zagryź zęby i walcz. Nigdy się nie poddawaj.
Czytałem kiedyś taki cytat, rzekomo Thomasa Edisona aczkolwiek nie ma wystarczających dowodów że to on powiedział:

– Edison przeprowadził ponad 11 000 prób, zanim żarówka zaczęła działać. Gdy w połowie prac jeden z żurnalistów zadał mu pytanie: „Panie Edison, dlaczego nie rezygnuje pan po 5000 porażek?”, Edison odpowiedział: „Młody człowieku, nie rozumie pan, to nie porażka. Znalazłem tylko 5000 sposobów, które nie działają. Dzięki czemu jestem o 5000 prób bliżej rozwiązania”.

 

poddawać się

 

7. Staranie się zarządzać każdym drobiazgiem. – Życie powinno być dotykane, nie duszone. Czasami trzeba się zrelaksować i pozwolić, aby życie płynęło bez nieustannych obaw i mikro zarządzania. Naucz się wyluzować trochę zanim, ściśniesz życie zbyt mocno. Weź głęboki oddech. Kiedy kurz opadnie i znów będziesz mógł dojrzeć to co Ci umykało pójdź następny krok naprzód. Nie musisz wiedzieć, dokąd zmierzasz, gdzie będziesz zmierzać. Wszystko w życiu jest w idealnym porządku, czy to zrozumiesz, czy nie. Połączenie wszystkich kropek zajmuje trochę czasu.

 

szczęście

 

8. Zadowolenie mimo tego że zasługujesz na więcej  – Bądź na tyle silny, aby odpuścić i na tyle mądry aby czekać na to, na co zasługujesz. Czasem życie musi sprowadzić Cię tak nisko jak nigdy jeszcze nie byłeś byś mógł wstać wyżej niż kiedykolwiek wcześniej. Czasami oczy muszą być płukane przez łzy, dzięki czemu można zobaczyć ponownie możliwości z wyraźną wizją. 

 

oczekiwania

 

9. Nieustanne czekanie na jutro – Problem polega na tym, że zawsze myślisz, że masz więcej czasu niż na prawdę masz. Ale pewnego dnia obudzisz się i nie będzie więcej czasu, aby pracować nad rzeczami, które zawsze chciałeś zrobić. I w tym momencie albo osiągniesz cele, które sobie postawisz, albo będziesz mieć listę wymówek, dlaczego ich nie osiągnąłeś. Polecam przeczytać „Ostatni Wykład”. 

„Okoliczności naszego spotkania są dość niezwykłe. Od półtora roku walczę z rakiem trzustki, ale popatrzcie: tu są najnowsze zdjęcia USG, na których widać kilkanaście guzków atakujących moją wątrobę” – zaczął swój wykład 47-letni Randy Pausch, uśmiechając się do zdumionej publiczności… Czytaj dalej.

czas

10. Bycie leniwym i tym który tylko „chciałby” ale nic nie robi – Świat nic Ci nie jest winien, Ty jesteś winien coś światu. Przestań marzyć i zacznij działać. Rozwiń swój kręgosłup, a nie mostek. Bierz pełną odpowiedzialność za swoje życie – przejmij kontrolę. Jesteś ważny i potrzebny. Czeka Cię jeszcze wiele wyborów. Jest za późno, aby siedzieć i czekać aż ktoś któregoś dnia coś zrobi. Ten dzień, jest teraz; tym kimś – jesteś Ty.

koniec

PS: Dziękuję Ci za dotarcie co końca artykułu, mam nadzieję że się spodobał i czekam na Twoją reakcję. Życzę Ci słodkiego miłego życia!

PS 2: Nie zapomnij odwiedzić strony na Facebook’u i zostawić like po więcej. Wbijaj także na mój Instagram! Lub to i to! Zapraszam także do komentowania przy pomocy Disqus!

 

 

 

Źródło: www.thinkinghumanity.com

Obrazki: Freepik.com Pixabay.com

Zostaw komentarz :)